FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 
 
 Motocykl nie odpala Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Sob 22:53, 15 Cze 2019 Powrót do góry

Witam wszystkich.
Mam vx~a juz od paru lat, nigdy nie było z nim problemu (palił na dotyk). Ostatnio poprosilem znajomego mechanika o wymianę uszczelniacza na tylnim cylindrze, niestety nie obyło sie bez wyciągnięcia silnika z ramy. Przy okazji kolega wyregulował mi luz na zaworach, rozebrał i wyczyścił gaźniki, wypłukał bak paliwa i wymienił cięgno gazu (zamiennik). Po złożeniu wszystkiego do kupy moto ciezko odpala.
Odebrałem suzi od kolegi i ustawilem go na wakuometrach wszystko cacy, przejechałem się nim wszystko chodziło super. Zgasilem i odpalilem po 15 minutach bez problemu po czym odstawiłem do garażu. Na następny dzien moto nie chce odpalać i mimo pełnego akumulatora kręce i kręce i nic .
Może ktoś ma pomysł co to się mogło narobić?
dis




Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 4405
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Golęczewo (pod Poznaniem)

PostWysłany: Sob 23:44, 15 Cze 2019 Powrót do góry

Sprawdź świece bo jak się przyleją to lubią paść. Wtedy nie odpalisz na bank. Nie mniej warto jak to mówią iść po nitce do kłębka.
Sprawdź świece a później czy paliwo dochodzi do tylnego gaźnika jak kręcisz. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.
P.s. Jeśli jesteś zarejestrowany to nie pisz jako gość a jeśli nie jesteś to warto się zapisać bo nic nie kosztuje a wiadomo chociaż z kim się rozmawia.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Janosik
Gość






PostWysłany: Nie 5:36, 16 Cze 2019 Powrót do góry

Dzięki DIS zerkne na świece z tyłu bo paliwo idzie na gaźnik ( jak zdiołem wężyk zasilający dolny gaźnik I zakręciłem silnikem to paliwo płynie)
dis




Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 4405
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Golęczewo (pod Poznaniem)

PostWysłany: Nie 11:47, 16 Cze 2019 Powrót do góry

Zwykle pierwszą przylewa właśnie tą z tyłu ale wtedy nierówno mógł by zaskoczyć chociaż na przednim cylindrze chyba że tam też przylalo. Zdjęcie świecy i skręcenie pozwoli zdiagnozować świece.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Bartex36




Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 12:44, 16 Cze 2019 Powrót do góry

W sumie świece były wymienione . Możliwe że szlak ją trafił od ciągłego kręcenia ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
góri




Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 1531
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łazy k/Zawiercia woj. Śląskie

PostWysłany: Nie 19:21, 16 Cze 2019 Powrót do góry

Jesli świece są suche to celowałbym w zapchane dysze w gaźniku. Świece najprościej sprawdzisz, wykrecajac ją kładac na cylindrze i krecisz rozrusznikiem. Wtedy widzisz czy jest iskra


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Bartex36




Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 19:47, 16 Cze 2019 Powrót do góry

Gazniki są czyste bo dwa razy je rozbierałem . Chyba postawie na tą świecę (z braku klucza jeszcze tam nie zaglądałem). Wiem ze paliwo pompa podaje do gaźnika (odłączyłem wężyk I zakręciłem )Przepustnice w gaźnikach mam ustawione na połowie pierwszego otworu.Śruby w gaznikach książkowo przedni wykręcona na 1,1/8obrotu a tylny 1,1/4. Jutro zobacze tę ŝwiece I będę pisałi bo kończomzkończyły mi się pomysły.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
dis




Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 4405
Przeczytał: 1 temat

Pomógł: 37 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Golęczewo (pod Poznaniem)

PostWysłany: Pon 0:11, 17 Cze 2019 Powrót do góry

Śruby wolnych obrotów ustawiane według serwisówki to rzadkość i często uniemożliwia to normalną pracę silnika!! Spróbuj je wykręcić o dodatkowe pół obrotu i wtedy spróbuj odpalić.
Jeśli świece przyleje to ngk potrafią bardzo szybko się przebić, denso są pod tym względem trwalsze. Sprawdź wpierw z duszami a później świece. Swoją drogą klucz do nich to podstawa.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Bartex36




Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 7:50, 17 Cze 2019 Powrót do góry

ok sprawdze . Nie miałem takiego problemu wczesniej bo już dawno bym klucz nabył . Dam znać czy pomogło dzięki .


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Bartex36




Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:32, 20 Cze 2019 Powrót do góry

Zalewa mi tylnią swiece ... obnirzyłem tłoczek membrany gaźnika o jeden frez .troche popiłowałem przy odpalaniu I udało się zapalić vxa .Po odpaleniu musiałem go podtrzymywać na gaźie żeby nie zgasł I zauwarzyłem ze wypluł z air boxa paliwo z olejem.Zgasiłem go paliwo zpłyneło z rurki air box I odpaliłem raz jekszcze jiż z mniejszym trudem I bez filtra ( bo cały zarzygany) suzi dławi się I trzeba co jakiŝ czas dodać gazu ale z airbox nie wycieka I co dalej?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Bartex36




Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 10:34, 20 Cze 2019 Powrót do góry

Zalewa mi tylnią swiece ... obnirzyłem tłoczek membrany gaźnika o jeden frez .troche popiłowałem przy odpalaniu I udało się zapalić vxa .Po odpaleniu musiałem go podtrzymywać na gaźie żeby nie zgasł I zauwarzyłem ze wypluł z air boxa paliwo z olejem.Zgasiłem go paliwo zpłyneło z rurki air box I odpaliłem raz jekszcze jiż z mniejszym trudem I bez filtra ( bo cały zarzygany) suzi dławi się I trzeba co jakiŝ czas dodać gazu ale z airbox nie wycieka I co dalej? Dodam że świeca sucha jest teraz.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
 
 
Regulamin